Prezident Václav Klaus navštívil Vsetín a Valašské Meziříčí

Prezident republiky Václav Klaus pokračuje v návštěvě Zlínského kraje. S manželkou Lívií ve středu zavítal do Vsetína. Tam se seznámil s problémem šedesáti romských rodin, které po zdevastování nájemního domu chtějí přestěhovat do komunitního centra na periferii. Václav Klaus však odmítá vytváření sociálních center pro Romy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Václav Klaus | Foto: René Volfík | Zdroj: Český rozhlas

Prezident Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu řekl, že odmítá dělit občany na přizpůsobivé a nepřizpůsobivé: "Já myslím, že všichni jsou schopni komunikace, všichni jsou schopni nějaké koexistence. Není nikdo apriori navěky nepřizpůsobivý a někdy zase opačný, nepřijímám toto dělení."

První pár navštívil také Valašské Meziříčí. Klausovi si prohlédli objekty v rámci projektu Domy na půli cesty, které slouží k integraci mladých Romů do společnosti. Lívia Klausová je ráda, že se tento plán rozšířil a ujal. "To je to úzké místo mezi dětským domovem a startem do života," doplnila Klausová.

Marián Vojtek, Roman Verner Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme