Prezident Václav Klaus udělí státní vyznamenání

Oslavy vzniku samostatného československého státu vyvrcholí dnes večer na Pražském hradě. Prezident Václav Klaus zde vybraným osobnostem předá státní vyznamenání za zásluhy o stát. Slavnostní ceremoniál začne ve dvacet hodin ve Vladislavském sále.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Václav Klaus | Foto: Tomáš Adamec

Při příležitosti státního svátku Václav Klaus vyznamená obvykle asi dvacet osobností. V médiích se už několik dní spekuluje o tom, že letos dostanou vyznamenání například ředitel Národní galerie Milan Knížák nebo hokejista Jaromír Jágr.

Vyznamenání podle těchto neoficiálních informací obdrží také filmová publicistka a teoretička Eva Zaoralová a to za zásluhy o popularizaci českého filmu ve světě. Hrad jako obvykle seznam vyznamenaných před slavnostním večerem nezveřejňuje.

Nominace na vyznamenání posílají prezidentovi vláda, senát i sněmovna. Hlava státu má ovšem konečné slovo a může vybrat i vlastní kandidáty. Oslavy státního svátku se tentokrát musí obejít bez předsedy vlády. Petr Nečas totiž míří do Bruselu, na summit Evropské unie.

Jaroslav Skalický, Lucie Husárová 1, Lenka Rafaelová, Václav Rojík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme