Prezident vrátil poslancům zákon o Českém rozhlase

Prezident republiky Václav Havel vetoval zákon o Českém rozhlase a vrátil ho Poslanecké sněmovně. Podle mluvčího Ladislava Špačka nesouhlasí především s tím, aby radu veřejnoprávního rozhlasu volila pouze sněmovna.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zprávařka ve studiu | Foto: Jan Rosenauer

"Domnívá se, že pravomoc by měly mít obě komory parlamentu, neboť dohromady reprezentují širší pluralitu názorů a zájmů společnosti. Stejně tak má pan prezident zásadní výhradu vůči tomu, že kodex Českého rozhlasu bude schvalovat opět pouze Poslanecká sněmovna, nikoli celý parlament, to znamená včetně Senátu. Je přesvědčen, že tato pravomoc by neměla příslušet reprezentantům politických stran, ale celému parlamentu. Zavedení dozorčí komise, kterou zákon zavádí, považuje za koncepční chybu a jako poslední bod pan prezident zákonu vytýká, že nestanovil v přechodných ustanoveních klíč pro rozlišení délky funkčního období jednotlivých členů rady," tlumočil prezidentovy výhrady mluvčí Špaček.

Přehrát

00:00 / 00:00

L. Špaček o důvodech prezidentova veta

Marika Táborská, Renáta Prátová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme