Prezident vrátil zákon zvyšující příspěvek za mandát

Prezident Václav Havel vrátil Poslanecké sněmovně zákon o státním dluhopisovém programu, v rámci kterého byl zvýšen státní příspěvek politickým stranám za získaný mandát na 900 tisíc korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak uvedl prezidentův mluvčí Ladislav Špaček, prezident vyjádřil opětovně zásadní nesouhlas se začleněním obsahově zcela nesouvisející novely do původně navrženého zákona. Podle něj je tak do právního řádu vnášen zmatek. Prezident se domnívá, že část zákona týkající se zvýšení příspěvku za mandát byla přijata bez respektování závěrů obsažených v odůvodnění nálezu Ústavního soudu.

Ten na Havlův popud zrušil v zákoně o politických stranách zvýšení příspěvku za mandát poslance či senátora z půl miliónu na jeden milión korun. Poslanci ale okamžitě na to prosadili uzákonění příspěvku jen o sto tisíc korun menšího. Senát zvýšení příspěvku minulý týden podpořil, když využil své možnosti a vyjádřil vůli zákonem se nezabývat.

Milan Kopp, Jana Zemanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme