Prezident vyzval v novoročním projevu k účasti v evropských volbách

Obyvatelé České republiky by podle prezidenta Václava Klause měli ve vlastním zájmu přijít k červnovým volbám do Evropského parlamentu. Klaus k tomu vyzval ve svém novoročním projevu. Podle něj tak lidé mohou ovlivnit dění v unii a další směřování evropské sedmadvacítky.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Václav Klaus

Václav Klaus | Zdroj: ČTK

"Členství v Evropské unii pro nás alternativu nemá. A je nefér, když nám někdo podsouvá opačný postoj. Metody a formy evropské integrace však řadu variant mají. Některé z nich vedou ke světu svobodnějšímu, jiné k méně svobodnému. Volby do Evropského parlamentu v červnu letošního roku k hledání rozumného evropského uspořádání mohou přispět. Zúčastněme se jich!"

Ve svém novoročním projevu se prezident zmínil i o finanční krizi, jejíž dopady podle něj Češi ještě pocítí. Václav Klaus i v této souvislosti zdůraznil pozici české vlády.

"Potřebujeme silnou, rozhodnou, dobrou a efektivní vládu, která bude vůči občanům přátelská, která se nad ně nebude povyšovat a která je nebude omezovat spoustou byrokratických opatření, zákazů a příkazů. Vládu, která s nimi bude umět komunikovat a o které bude mít občan pocit, že je to vláda jeho," řekl ve svém projevu prezident.

Marika Táborská, Václava Marešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme