Prezident vyzval v novoročním projevu k účasti v evropských volbách

Obyvatelé České republiky by podle prezidenta Václava Klause měli ve vlastním zájmu přijít k červnovým volbám do Evropského parlamentu. Klaus k tomu vyzval ve svém novoročním projevu. Podle něj tak lidé mohou ovlivnit dění v unii a další směřování evropské sedmadvacítky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Václav Klaus | Foto: ČTK

"Členství v Evropské unii pro nás alternativu nemá. A je nefér, když nám někdo podsouvá opačný postoj. Metody a formy evropské integrace však řadu variant mají. Některé z nich vedou ke světu svobodnějšímu, jiné k méně svobodnému. Volby do Evropského parlamentu v červnu letošního roku k hledání rozumného evropského uspořádání mohou přispět. Zúčastněme se jich!"

Ve svém novoročním projevu se prezident zmínil i o finanční krizi, jejíž dopady podle něj Češi ještě pocítí. Václav Klaus i v této souvislosti zdůraznil pozici české vlády.

"Potřebujeme silnou, rozhodnou, dobrou a efektivní vládu, která bude vůči občanům přátelská, která se nad ně nebude povyšovat a která je nebude omezovat spoustou byrokratických opatření, zákazů a příkazů. Vládu, která s nimi bude umět komunikovat a o které bude mít občan pocit, že je to vláda jeho," řekl ve svém projevu prezident.

Marika Táborská, Václava Marešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme