Prezident zahájil Národní dožínky

Prezident republiky Václav Klaus přijel dnes tradičně zahájit Národní dožínky na agrosalon Země živitelka v Českých Budějovicích. Společně s ministrem zemědělství Petrem Gandalovičem a prezidentem Agrární komory České republiky Janem Velebou pak prošli výstavištěm a zastavili se v několika expozicích.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V. Klaus přebírá dožínkový věnec

V. Klaus přebírá dožínkový věnec | Zdroj: ČTK

"Dárků dostávám spoustu, od jablíčka po zdravé džusy. Dostal jsem ale dožínkový věnec, a protože už jsem tady mnohokrát byl funkcích předsedy vlády, sněmovny, prezidenta, tak už na chalupě, ve staré stodole máme natlučené skoby a každý rok tam přidáváme takovýto krásný věnec," řekl Českému rozhlasu Václav Klaus.

"Země živitelka je jiná, protože mám pocit, že se tady setkávám s lidmi, které nikdy jindy neuvidím. Ti nechodí na žádná intelektuálská setkání a konference a semináře. Je to zase jiná skupina občanů naší země a právě to je ničím nepřekonatelné," poznamenal prezident.

Pavla Kuchtová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme