Prezident zatím nepřijal demise ministrů

Prezident republiky Václav Klaus zatím nepřijal demise odstupujících členů vlády Stanislava Grosse. Chce počkat, zda počet odcházejících ministrů nenaroste. Premiér se včera rozhodl, že s rekonstruovanou vládou přece jen předstoupí před Poslaneckou sněmovnu a požádá ji o důvěru, jak ho o to prezident požádal.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Václav Klaus | Foto: René Volfík | Zdroj: Český rozhlas

Václav Klaus vzal tento premiérův slib na vědomí, podle něj to otevírá cestu k řešení vládní krize. Avšak výroky některých dalších členů kabinetu, zejména zbývající koaliční strany Unie svobody, že i ona chce z vlády odejít, mění podle hlavy státu situaci. Pokud by unionisté odstoupili, už by podle Klause nešlo o dílčí demise jednotlivých členů vlády, ale o jinou vládu, a to by bylo něco jiného.

Prezident dnes oznámil, že než podnikne jakékoli další kroky, vyčká, jestli se avizované rezignace ministrů stanou realitou. Jinými slovy přehrál míček na druhou stranu hřiště a vyzval především unionisty k vyjádření jasného stanoviska k jejich setrvání ve vládě.

Václav Klaus současně odmítl představu, že by vláda spojila důvěru s několikaměsíčním projednáváním konkrétního zákona. Země podle něj potřebuje rychlé řešení současné krize, a ne další odklady.

Lucie Weissová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme