Prezident Zeman zrušil Hamáčkovo pověření řídit diplomacii. 16. října jmenuje do funkce Petříčka

Prezident Miloš Zeman zrušil k 15. říjnu pověření místopředsedy vlády a ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) řízením ministerstva zahraničí. Uvedl to prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Novým šéfem diplomacie jmenuje prezident na Pražském hradě Tomáše Petříčka (ČSSD) 16. října.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Miloš Zeman a předseda ČSSD Jan Hamáček | Foto: Pražský hrad/Michaela Danelová, Český rozhlas | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Prezident republiky Miloš Zeman zrušil v souvislosti se jmenováním Tomáše Petříčka do funkce ministra zahraničních věcí své rozhodnutí ze dne 27. června 2018, kterým pověřil místopředsedu vlády Jana Hamáčka řízením ministerstva zahraničních věcí, a to ke dni 15. října 2018,“ uvedl Ovčáček. O den později bude jmenován Petříček.

Zeman jmenuje Petříčka ministrem až 16. října. Před tím jede na Slovensko

Číst článek

Hamáček vedl diplomacii od června kvůli tomu, že Zeman odmítl jmenovat sociálnědemokratického kandidáta Miroslava Pocheho. V září šéf Lidového domu od původní nominace ustoupil a navrhl Petříčka, který se stal náměstkem začátkem srpna.

Kandidát na ministra minulý týden novinářům řekl, že europoslanec Poche by mohl být jedním z jeho poradců. Ve čtvrtek pak podle svých slov řekl na schůzce Zemanovi, že právem ministra je složit si vlastní tým poradců.

Prezident ale setrvání Pocheho na ministerstvu odmítá a jeho odchod si stanovil jako podmínku jmenování.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme