Prezident Zeman jmenuje do funkce šéfa NKÚ dosavadního viceprezidenta Kalu

Po více než roce se obsadí křeslo prezidenta Nejvyššího kontrolního úřadu. Šéfem se stane dosavadní viceprezident Miloslav Kala, kterého do funkce v úterý zvolili poslanci a dnes ho na Hradě jmenuje prezident Miloš Zeman.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dosavadní viceprezident NKÚ Miloslav Kala na snímku z května roku 2012 | Zdroj: ČTK

Miloslav Kala je podle svých slov rád, že se mu poslance povedlo přesvědčit o své odpovídající kvalifikaci.

„Jsem velmi rád, že mi Poslanecká sněmovna dala důvěru, že jsem je za ten rok přesvědčil o tom, že vedu úřad určitým směrem a že o něm mám nějakou představu. To, že jsem zaslechl, že byly nějaké dohody, je pravda, ale já jsem se žádných nezúčastnil a žádné nebyly uzavírány přímo se mnou.“

Své zvolení bere jako rozvázání rukou v NKÚ tak, aby mohl zahájit větší změny zejména v kontrolní oblasti. Nejvyšší kontrolní úřad má být dle jeho slov úřadem, který není běžnou kontrolou, ale má dělat syntézu kontrol a dávat občanům informace o tom, jak se nakládá s veřejnými prostředky.

„Tuto informaci má dávat i s doporučeními, jak postupovat,“ dodal Kala, který vedl úřad od loňského února, kdy kvůli pravomocnému rozsudku skončil ve funkci tehdejší prezident úřadu František Dohnal.

Jakub Šídlo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme