‚Hanba prezidentovi, který lže!‘ Jeden z hostů zkritizoval Zemana těsně před projevem v muzeu

Při sobotním znovuotevření pražské historické budovy Národního muzea těsně před projevem prezidenta Miloše Zemana povstal jeden z hostů, kteří seděli v publiku, a vykřikl několik kritických vět na adresu hlavy českého státu. „Každý máme úroveň, jakou máme,“ reagoval prezident Zeman.

Tento článek je více než rok starý.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Miloš Zeman

Prezident Miloš Zeman | Foto: Ondřej Deml | Zdroj: ČTK

Zeman byl prvním řečníkem při slavnostním ceremoniálu, který předcházel znovuotevření Národního muzea na pražském Václavském náměstí. Protest proti němu se ozval ve chvíli, kdy byl vyzván, ať předstoupí k mikrofonu. „Hanba prezidentovi, který lže. Hanba prezidentovi, který nahrává diktaturám. Hanba prezidentovi, který vtipkuje o vraždách novinářů,“ ozvalo se.

VIDEO: Národní muzeum se rozzářilo. Světelná projekce provádí československými dějinami

Číst článek

Muže, který tato slova vykřikl, identifikoval později Deník N jako historika, kurátora a bývalého novináře Jakuba Jareše. Zeman na jeho výtky v úvodu svého proslovu zareagoval slovy, že každý má takovou úroveň, jakou má.

Jareš Deníku N řekl, že postavit se a pojmenovat věci nahlas bylo jediné, co mohl na místě udělat. „Přišlo mi, že k člověku, který systematicky lže, nahrává diktaturám a vtipkuje o vraždách novinářů, nejde mlčet a tvářit se, že je s touto zemí všechno v pořádku. Jinak jsem akci nijak nenarušoval,“ uvedl.

Prezident na výkřik reagoval hned v úvodu svého vystoupení. „Každý máme úroveň, jakou máme. Někdy tuto úroveň předvádíme i při těch nejméně vhodných příležitostech,“ konstatoval Zeman. Ve zbytku proslovu se věnoval mimo jiné Národnímu muzeu, rekonstrukcím historických budov či moderní architektuře.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme