Prezident Zeman podporuje přímou volbu starostů a hejtmanů, uvedl to na sjezdu SPO

Prezident Miloš Zeman podporuje přímou volbu starostů a hejtmanů. Uvedll to během projevu na konferenci Strany práv občanů v Praze.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Miloš Zeman

Prezident Miloš Zeman | Foto: David Sedlecký, CC BY-SA 4.0

„Doporučuji, abychom vedle přímé volby starostů požadovali i přímou volbu hejtmanů. Doporučuji také, abychom se vrátili k návrhu, že hejtmanem nebo starostou je zvolen ten, který dostal nejvíce preferenčních hlasů na kandidátce nejúspěšnější strany,“ řekl prezident.

SPO v Praze řešila, s čím půjde do krajských voleb příští rok.

Strana neuspěla v loňských komunálních volbách. Získala jen několik desítek mandátů. Ve volbách do sněmovny před dvěma lety nezískala ani jediný. Prezident Miloš Zeman její neúspěch přičítá mimo jiné hádkám v krajích:

„Bylo to ve Středočeském kraji, bylo to v pražském kraji, v plzeňském kraji a částečně v Královéhradeckém kraji. Voliči nemají rádi strany, které se hádají. A takové strany mohou z výšin během velice krátké doby spadnout z výšin až na dno,“ dodal Zeman.

Podle Hradu vystoupení Miloše Zemana na konferenci není předvolební podpora této straně.

Lenka Jansová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme