Prezident Zeman se sejde s končícím ministrem školství Chládkem

Prezident Miloš Zeman se odpoledne sejde na Pražském hradě s končícím ministrem školství Marcelem Chládkem z ČSSD. Premiér Bohuslav Sobotka poslal na Hrad návrh na Chládkovo odvolání už v pátek. Prezident se ale chce před podepsáním tohoto návrhu ještě setkat s ministrem osobně. Zatím neřekl, kdy premiérův návrh na odvolání přijme.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr školství Marcel Chládek | Foto: Kateřina Šulová | Zdroj: ČTK

Prezident Miloš Zeman končícího ministra pochválil. Ve shodě s premiérem označil Marcela Chládka za nejúspěšnějšího šéfa školství za posledních deset let.

Předseda vlády ho přesto chce odvolat kvůli údajné šikaně podřízených. Už dřív řekl, že se neobává možnosti, že by prezident Chládka neodvolal. Sobotka také doufá, že bude hlava státu respektovat ústavu.

Marcel Chládek čeká podle svého vyjádření s prezidentem zajímavou debatu.

Chládka chce premiér odvolat kvůli tomu, že údajně šikanoval své podřízené. S informacemi přišla Mladá fronta Dnes, kterou ovládá podnikatel, vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš z hnutí ANO. Marcel Chládek se bránil tím, že se jedná o Babišův útok na jeho osobu. Babiš takové nařčení odmítá.

Lenka Jansová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme