Prezident Zeman se zastal vědecké práce odvolané šéfky ústavu Sykové

Prezident Miloš Zeman podpořil dosavadní vědeckou práci senátorky za ČSSD Evy Sykové. Předseda Akademie věd Jiří Drahoš ji včera odvolal z funkce ředitelky Ústavu experimentální medicíny. Podle ČT Syková a její tým požadovali po pacientech v klinické studii 150 tisíc korun, což je protizákonné. Vědecký tým nařčení z finančních požadavků odmítá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Eva Syková, která se zabývá léčbou kmenovými buňkami | Foto: Šárka Ševčíková | Zdroj: Český rozhlas

Prezident Zeman poukázal na vědecké úspěchy Evy Sykové.

„Každý vědec je tak trochu fanatikem svého oboru a někdy mírně řečeno přehání propagaci tohoto oboru v tom smyslu, že to, co se nachází v experimentálním stádiu, už vydává za ověřený produkt,“ poznamenal Zeman a doplnil:

„Já bych byl v tomto případě velkorysý, protože paní profesorka Syková ve své vědecké práci dosáhla nesporných úspěchů.“

Odvolání ředitelky musí ještě potvrdit rada Ústavu experimentální medicíny. Ta o tom jednala už dnes a pokračovat bude zítra. Syková je v této radě předsedkyní. Domnívá se, že ji rada podpoří.

Eva Syková bude dnes hostem pořadu Dvacet minut Radiožurnálu po 17. hodině.

mta, Eliška Malínská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme