Prezident Zeman uvažuje o vyznamenání pro Natálii Gorbaněvskou in memoriam

Prezident Miloš Zeman bude mluvit do sestavování vlády a při jmenování ministrů se bude rozhodovat hlavně podle jejich kvalifikace pro příslušný resort. Řekl to v nedělních Hovorech z Lán. Zvažuje prý také dodatečně vyznamenat nedávno zesnulou ruskou disidentku Natálii Gorbaněvskou.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident republiky Miloš Zeman v Hovorech z Lán

Prezident republiky Miloš Zeman v Hovorech z Lán | Foto: Khalil Baalbaki | Zdroj: Český rozhlas

Miloš Zeman řekl, že chce, aby noví ministři měli dostatečné odborné zázemí. Jako příklad uvedl Martina Stropnického:

„Když dostanu návrh premiéra, aby dělal ministra kultury, budu respektovat, že má za sebou toto profesní zázemí.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Obsah včerejších Hovorů z Lán s prezidentem Milošem Zemanem přiblížil Jan Herget

„Ale když se spekuluje o tom, že by byl ministr obrany, tak se obávám, že by to byla druhá Karolína Peake, protože pokud jsem správně informován, tak Martin Stropnický nemá s obranou vůbec nic společného," prohlásil prezident.

Miloš Zeman také okomentoval dění na Ukrajině. Při jeho nedávné návštěvě byl překvapen tím, že tamní prezident obrátil v postoji k EU.

Prezident také mluvil o ruské disidentce Natálii Gorbaněvské, kterou sice nevyznamenal, ale sešel se s ní. Podle Zemana je jednou z vážných kandidátek na vyznamenání v příštím roce.

„Kdyby mně to lékaři nezakázali, tak bych byl první, který by na ten pohřeb letěl. A pokládal bych si to za čest. No, bohužel, zákaz lékařů je třeba respektovat,“ zdůraznila hlava státu.

Plné znění Hovorů z Lán je k poslechu zde.

Jan Herget Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme