Prezident Zeman zahájil školní rok ve Stochově. Prvňákům rozdal památníčky s podpisem

Prezident Miloš Zeman osobně přivítal prvňáčky ve Stochově na Kladensku. Žákům rozdal památníčky s vlastním podpisem a popřál jim štěstí v učení i hodně kamarádů. Zahájení školního roku přihlíželo několik stovek lidí, kromě rodičů se přišli podívat i obyvatelé Stochova.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Miloš Zeman rozdával prvňákům ve Stochově památník s vlastním podpisem | Foto: ČTK

Žáci byli z prezidentovy návštěvy nadšení. Někteří říkali, že by si přáli, aby prezident přijel znovu a třeba se s nimi rozloučil, až budou v deváté třídě.

Pro zahájení školního roku si prezident připravil i dárky, každému prvňákovi dal podepsaný památník.

„Chtěl bych vám popřát, abyste do těchto památníčků získali podpisy zajímavých lidí, a především svých kamarádů, které v té škole určitě najdete, neboť jedna z nejcennějších věcí je mít kamarády. Bez kamarádů se hezký život prožít nedá," uvedl prezident.

Na oplátku pak od ředitele školy Milana Hampela dostal žákovskou knížku se slovním hodnocením a přímo od jednoho z prvňáčků i balíček čokoládových bonbónů.

„Matematika: výborně počítá, český jazyk: vynikající slovní zásoba, občanská výchova: zvládá s přehledem," zaznělo mimo jiné v hodnocení, které ředitel před školou přečetl.

Ve Stochově byl Zeman už potřetí. Loni obec navštívil kvůli Legiovlaku, letos v červnu se pak na stochovském nádraží vítal s tehdejším rakouským prezidentem Heinzem Fischerem.

ČTK, Kristýna Nevanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme