Prezidenti Klaus a Kaczyński jednali o Lisabonské smlouvě

Polský prezident Lech Kaczyński se v podvečer setkal na zámku v Lánech se svým českým protějškem Václavem Klausem. Hlavním tématem jejich jednání byla další budoucnost Lisabonské reformní smlouvy Evropské unie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lech Kaczyński a Václav Klaus | Zdroj: ČTK

Po asi hodinovém setkání prezident Klaus potvrdil, že svůj odmítavý postoj k tomuto dokumentu nezměnil. "Já se neskrývám s tím, že Lisabonskou smlouvu považuji za chybu, omyl, věc pro Evropu špatnou, a v žádném případě se nepokouším tento názor vnutit panu prezidentu Kaczyńskému."

Podle polských médií se Lech Kaczyński měl pokusit českého prezidenta přesvědčit, aby tento dokument neblokoval. Při dnešní schůzce v Lánech se prezidenti obou zemí shodli na tom, že klíčovou roli v budoucnosti Lisabonské smlouvy hraje nyní Irsko.

Obyvatelé této země minulý měsíc smlouvu v referendu odmítli. Dokument přitom nemůže vstoupit v platnost, pokud nebude ratifikován ve všech sedmadvaceti členských státech Evropské unie.

Marika Táborská, Pavel Polák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme