Prezidentova amnestie vyvolala na sociálních sítích negativní reakce

O amnestii prezidenta Václava Klause debatují lidé na Facebooku, Twitteru i v diskuzních fórech zpravodajských serverů. Reakce jsou převážně negativní.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na Twitteru jsou i zpravy.rozhlas.cz | Foto: ČRo

Na facebookovém profilu Radiožurnálu se nashromáždily desítky negativních reakcí.

Například uživatel Josef Sobotka souhlasí s amnestií, ale ne tímto způsobem. Propustil by toho, kdo při sebeobraně sebe nebo svého majetku použil nepřiměřené prostředky a byl za to odsouzen.

Podle Jaroslava Tomana jsou amnestie projevem Klausova poněkud nečekaného milosrdenství.

Podle dalšího uživatele Edy Merka jde o gaunerismus první kategorie. A pro další Trpišovské, bankéře z Moravia banky, podvodníky z H-Systému je to údajně návod, jak dál beztrestně páchat kriminální delikty.

Klausova amnestie osvobodí i obžalované z řady známých kauz

Číst článek

I na Twitteru se o amnestiích píše. Podle jednoho z uživatelů oslavují Klausovu amnestii uhlobaroni, tuneláři bank, korupčníci a teď už i náckové.

Další si zase myslí, že amnestie do demokratické společnosti nepatří. Klausova by se prý dala pochopit, nebýt článku 2.

V něm prezident nařizuje, aby bylo zastaveno pravomocně neskončené trestní stíhání, s výjimkou trestního stíhání proti uprchlému, od jehož zahájení k 1. lednu 2013 uplynulo více než 8 let, pro trestné činy, za něž trestní zákoník stanoví trest odnětí svobody nepřevyšující deset let.

Počet amnestovaných odhaduje šéf vězeňské služby na 6876

Číst článek

I slovenský prezident Ivan Gašparovič ohlásil amnestii. Na svobodu se dostane zhruba 550 vězňů, kteří spáchali neúmyslné trestné činy. Amnestie v Česku se může týkat až sedmi tisíc odsouzených nebo souzených lidí.

Předpokládaný počet propouštěných osob na amnestii | Foto: ČTK

Nikola Bojčev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme