Prezidentovi se už daří lépe

Prezident republiky Václav Havel by mohl podle lékařů ve čtvrtek opustit Ústřední vojenskou nemocnici v Praze-Střešovicích, kam byl v pondělí převezen se srdeční arytmií. Jeho zdravotní stav se oproti včerejšku výrazně zlepšil. Srdce do pravidelného rytmu vrátili lékaři elektrickými šoky. Václav Havel byl kvůli tomuto zákroku krátkou dobu také pod narkózou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Elektrická kardioverze je podle odborníků běžný lékařský výkon v podobných situacích. Podle prezidentova ošetřujícího lékaře Ilji Kotíka bude Václav Havel pravděpodobně ve čtvrtek z nemocnice propuštěn. "Pan prezident má už pravidelný srdeční rytmus, v podstatě se cítí dobře a myslíme si, že je všechno na dobré cestě", řekl odpoledne doktor Kotík.

O zdravotní stav českého prezidenta se zajímali politici z celého světa. Volal například Bílý dům, slovenský prezident Rudolf Schuster, rakouský prezident Thomas Klestil a další politici z Evropy. Jen několik minut poté, co se dozvěděl o zhoršení Havlova zdraví, volal na Pražský hrad také rakouský chirurg Ernest Bodner. Ten českému prezidentovi sérií operací zachránil život.

Milan Kopp, Helena Šulcová, Lenka Kabrhelová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme