Prezidentovými kandidáty na ombudsmana jsou Dundáčková a Bok

Kvarteto uchazečů o místo veřejného ochránce práv je kompletní. Po Senátu své právo navrhnout dva kandidáty využil i prezident Václav Klaus.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Václav Klaus

Václav Klaus | Foto: Tomáš Adamec

Na místě zesnulého Otakara Motejla by rád viděl buď Evu Dundáčkovou nebo Johna Boka.

Bývalá poslankyně ODS za Příbramsko Dundáčková byla místopředsedkyní sněmovního ústavně právního výboru a mandátového a imunitního výboru. Hlásila se k vnitrostranické platformě tehdejšího poslance ODS Vlastimila Tlustého.

Boka Klaus navrhoval na ombudsmana už před čtyřmi roky. Někdejší disident veřejně vystupuje především jako občanský aktivista. Je předsedou spolku Šalamoun, který se angažuje v případech, u kterých má podezření na chybné rozhodnutí soudů.

Kandidátkami Senátu jsou někdejší zástupkyně ombudsmana Anna Šabatová a předsedkyně Nejvyššího soudu Iva Brožová. Nástupce zesnulého Otakara Motejla vybere sněmovna.

Milan Kopp, Jana Zemanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme