Prezidentská kancelář dobře pracuje s utajenými informacemi, bezpečnostní úřad chyby nenašel

Národní bezpečnostní úřad provedl kontrolu v Kanceláři prezidenta republiky. Na facebooku o tom ve středu informoval mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček, podle kterého úřad neobjevil žádné pochybení při nakládání s utajovanými informacemi. Prezidentská kancelář v minulosti čelila kritice mimo jiné kvůli tomu, že kancléř Vratislav Mynář nezískal bezpečnostní prověrku.

Tento článek je více než rok starý.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miloš Zeman (vlevo) v Kunovicích na Uherskohradišťsku na krajské konferenc SPOZ. Vpravo předseda SPOZ Vratislav Mynář

Miloš Zeman (vlevo) v Kunovicích na Uherskohradišťsku na krajské konferenc SPOZ. Vpravo předseda SPOZ Vratislav Mynář | Zdroj: ČTK

Mluvčí úřadu Radek Holý potvrdil, že se kontrola uskutečnila. "Státní dozor neshledal v Kanceláři prezidenta republiky žádné porušení zákona," napsal.

Ovčáček uvedl, že ředitel Národního bezpečnostního úřadu Jiří Lang o průběhu a výsledku kontroly informoval prezidenta Miloše Zemana.

"Výsledkem podrobné kontroly je konstatování, že s utajovanými informacemi se v Kanceláři prezidenta republiky nakládá správně a v souladu s právními předpisy. S utajovanými informacemi zde pracují oprávněné osoby, které je vyřizují podle platných pravidel," uvedl Ovčáček. Doplnil, že podobné kontroly ze strany bezpečnostního úřadu jsou standardní záležitost.

Prezidentská kancelář čelila v minulosti opakovaně kritice kvůli Mynářovi, který vykonává svůj úřad, i když nezískal bezpečnostní prověrku a loni bezpečnostní úřad zamítl i rozklad, který kancléř proti rozhodnutí podal.

Mynář se proti rozhodnutí chce bránit soudní cestou. Zeman letos v březnu řekl, že pokud Mynář bude dobře vykonávat svou práci a kvůli pomalým soudům nebude rozhodnuto o jeho odvolání, nevidí důvod, aby kancléř z funkce odcházel.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme