Prezidentská kancelář rozhoduje o propuštění šéfa protokolu Forejta, tvrdí Echo

Vedení prezidentské kanceláře podle serveru Echo24 rozhoduje o propuštění dlouholetého šéfa protokolu Jindřicha Forejta. O jeho dalším osudu se má rozhodnout v nejbližších dnech. Podle informací Radiožurnálu je už kancelář šéfa protokolu zapečetěná.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Ovčáček a Jindřich Forejt na tiskové konferenci na Pražském hradě. | Foto: Filip Jandourek

Hrad celý víkend odmítá informace kolem Forejta potvrdit. Podle Echa rozhodne pohovor s prezidentem Milošem Zemanem. Mluvčí Hradu Jiří Ovčáček informaci nepotvrdil, ale také nevyvrátil.

Jindřich Forejt je ředitelem protokolu od roku 2004. V minulosti čelil skandálu kvůli údajně nedokončenému vysokoškolskému vzdělání. Musel taky vysvětlovat nesrovnalosti kolem státních vyznamenání a telefonátu s Jiřím Bradym. Naposledy si prezident stěžoval, že ho protokol mylně informoval o neúčasti amerického velvyslance Shapira při udílení vyznamenání 28 října.

Herman doufá, že už ho Forejt nebude žádat o vylepšení své pozice ve Vatikánu. Ani bych nežádal, reaguje protokolář

Číst článek

V minulosti se také hovořilo o tom, že by se z Forejta měl stát velvyslanec ve Vatikánu. Prezident Miloš Zeman mu v jednu chvíli podle médií dodal i podpis na pověřovací dekret, který by mu umožnil stát se velvyslancem. Server Blesk.cz nicméně před několika dny napsal, že z Forejtova plánovaného jmenování velvyslancem nakonec sešlo.

Tomáš Bystrý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme