Prezidentská milost rozdělila Raškovice na dva tábory

Prezidentská milost pro bývalého šéfa Vítkovických staveb Zbyňka Přikryla rozdělila malou obec pod Beskydami na dva znepřátelené tábory. V Raškovicích na Frýdecko-Místecku, kde Přikrylovi bydlí, to jedni chválí - druzí považují za nespravedlivé. Přikryl si ve vězení odpykával osmi a půl letý trest za vytunelování společnosti, ve které působil jako předseda dozorčí rady. Podle verdiktu podepisoval nevýhodné smlouvy a měl získat prospěch přesahující dvacet miliónů korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pražský hrad | Foto: Jan Rosenauer

Už v dopoledních hodinách je v raškovické hospodě zvané Obecní krušno. Na téma Zbyněk Přikryl tam mají jasno. Milost si nezaslouží.

Prezident milost zdůvodnil mimo jiné tak, že se Zbyněk Přikryl musí starat o své nemocné rodiče. Jeho 79letá matka Drahomíra říká, že pomoc od syna potřebují. "Cokoli se potřebovalo, tak na to byl syn: doprava k lékaři, na různá vyšetření do nemocnice. Bydlí vedle, tak to bylo velice jednoduché."

Z osmiapůlletého trestu si Zbyněk Přikryl odpykal více než rok. Teď podle svých rodičů pracuje ve své firmě.

Markéta Kaclová, Andrea Čánová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme