Prezidentská milost rozdělila Raškovice na dva tábory

Prezidentská milost pro bývalého šéfa Vítkovických staveb Zbyňka Přikryla rozdělila malou obec pod Beskydami na dva znepřátelené tábory. V Raškovicích na Frýdecko-Místecku, kde Přikrylovi bydlí, to jedni chválí - druzí považují za nespravedlivé. Přikryl si ve vězení odpykával osmi a půl letý trest za vytunelování společnosti, ve které působil jako předseda dozorčí rady. Podle verdiktu podepisoval nevýhodné smlouvy a měl získat prospěch přesahující dvacet miliónů korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pražský hrad | Foto: Jan Rosenauer

Už v dopoledních hodinách je v raškovické hospodě zvané Obecní krušno. Na téma Zbyněk Přikryl tam mají jasno. Milost si nezaslouží.

Prezident milost zdůvodnil mimo jiné tak, že se Zbyněk Přikryl musí starat o své nemocné rodiče. Jeho 79letá matka Drahomíra říká, že pomoc od syna potřebují. "Cokoli se potřebovalo, tak na to byl syn: doprava k lékaři, na různá vyšetření do nemocnice. Bydlí vedle, tak to bylo velice jednoduché."

Z osmiapůlletého trestu si Zbyněk Přikryl odpykal více než rok. Teď podle svých rodičů pracuje ve své firmě.

Markéta Kaclová, Andrea Brtníková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme