Hannig: s Bartošem nesouhlasím, ctím ale svobodu slova. Jako prezident bych podpořil trest smrti za terorismus

Ve volbách není žádným nováčkem. Už osmkrát kandidoval do senátu, čtyřikrát do sněmovny, jednou do europarlamentu. Co Petra Hanniga na kandidaturách láká? Odpovídal v rozhovoru pro Radiožurnál.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Jsem bojovník. Nemám žádné VIP podporovatele, já jsem nechtěl. Jen boxer Rosťa Osička – já se s ním kamarádím – říkal, že jsem jako on, že se nevzdávám,“ popisuje Hannig. „Mohl jsem do vlády s Okamurou, známe se dlouho, vždycky jsem ale kandidoval jen za svou stranu,“ vysvětluje své pohnutky kandidát na prezidenta. 

Lidé se podle Hanniga uzavřeli ve své bublině a nechtějí z ní vystupovat. „Neposlouchají jiný názor než ten svůj. Já poslouchám všechny názory, mám svůj, ale poslouchám a z toho druhého si beru to nejlepší. Za hradního kancléře bych si vzal někoho, kdo má úplně jiné politické názory než já.“ Konkrétní jméno ale neuvedl. 

Hannig se zajímá o kauzu Adama B. Bartoše. Proč podporuje člověka, který je obžalován z podněcování k nenávisti? „Jsem ctitel listiny základních práv a svobod člověka. Je zaručena svoboda slova. Nesouhlasím s tím, co říká,” vysvětluje Hannig. Podle něj by se tyto případy měly řešit u civilního soudu. 

S nesvobodou slova souvisí i otázka prezidentské amnestie. Hannig by dal milost všem, kdo jsou souzeni v případech souvisejících se svobodou slova, trestal by naopak více terorismus. „Jsem zastáncem trestu smrti za terorismus, tito lidé ve vězení infikují ostatní, jsou pro ně hrdiny.“ 

Soud za antisemitské výroky i kontaktní kampaň. Projekt Hledá se prezident pokračuje s Petrem Hannigem

Číst článek

„Jsem velký humanista, jsem velký přítel Evropy jako kontinentu. Británie na tom není hůř, libra se drží dobře. Pro nás je špatné, že Británie vypadla, protože měla zdravý rozum. Teď vládnou Evropě bývalí ultramarxisti, kteří zapalovali auta na bulváru Saint-Michel v roce 1968.“ 

Jaký má Petr Hannig vztah k Andeji Babišovi? „I když se mi nelíbí EET, DPH každý měsíc... Musel bych ho jmenovat (premiérem), protože jsem demokrat. Dal bych mu první šanci. Druhou ne, tu by dostal druhý na pásce,“ hájí postavení Andreje Babiše kandidát Hannig. 

I v komplikované politické situaci by podle Hanniga Česká republika měla mít většinovou vládu. „Menšinová vláda, kdy všichni ostatní jsou proti té vládní straně, to může kdykoli skončit,“ uzavírá prezidentský kandidát. 

Jan Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme