Pavel je dál sázkovým favoritem na prezidenta. U Fortuny je na něj vklad 1,5 milionu korun

Bývalý vysoký představitel české armády a NATO Petr Pavel je i po dvou debatách před druhým kolem prezidentské volby dál sázkovým favoritem na hlavu státu. Na jeho vítězství je kurz průměrně 1,18:1. Jeho konkurent předseda hnutí ANO a bývalý premiér Andrej Babiš si od neděle mírně polepšil, jeho kurz na výhru je aktuálně okolo 4,5:1. Vyplývá to ze čtvrtečních informací z webových stránek sázkových kanceláří a informací pro ČTK.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Pavel ve svém volebním štábu

Bývalý vysoký představitel české armády a NATO Petr Pavel | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

„První dvě prezidentské debaty s kurzy na vítěze druhého kola nepohnuly prakticky vůbec. Sázkaři dnes mírně víc sázejí na Petra Pavla, v celkovém součtu jsou ale pořád dvě třetiny sázek na Andreje Babiše,“ uvedl ve čtvrtek hlavní bookmaker Tipsportu Pavol Boško.

„Víc se sází na Andreje Babiše, v čemž hraje hlavní roli kurz. Lidé to zkouší a věří, že realita bude mnohem vyrovnanější, než jsou momentální prognózy,“ dodal Jakub Vilikus, hlavní bookmaker Betano.

Článek pokračuje pod online reportáží.

Debata bez efektu

Ani podle Fortuny neměly debaty zásadní efekt na vývoj kurzů. Od středy 18. ledna ráno byl u Pavla posun z 1,17:1 na 1,18:1, u Babiše ze 4,95:1 na 4,7:1.

„Kurz na Andreje Babiše nicméně může dál mírně posilovat v důsledku náběrů ze strany sázkařů. Část z nich může, s ohledem na možný turbulentní a agresivní průběh kampaně, vnímat zhodnocení vkladu při takovém poměru jako zajímavou investiční příležitost,“ řekl Petr Šrain, mluvčí Fortuny.

Prezidenta vybírají i Češi na Ukrajině. Nejbližší protiletecký kryt je 650 metrů od volební místnosti

Číst článek

Po těsném sobotním vítězství v prvním kole volby měl Pavel na to, že se stane příští hlavou státu, kurz okolo 1,12:1. Od té doby lehce oslabil a nyní se pohybuje v rozpětí od 1,16:1 po 1,2:1. Na vítězství Babiše byl v neděli kurz 6:1, ve čtvrtek se na něj dalo vsadit v kurzu od 4:1 po 4,8:1.

Ve druhém kole prezidentské volby jsou u Fortuny vklady rozdělené zhruba v poměru 2:1 ve prospěch Pavla, u Tipsportu je od oznámení výsledků prvního kola na Babiše nabráno 20 milionů korun a na Pavla 8,7 milionu Kč. Největší vklad ve druhém kole je u Fortuny – na Pavla 1,5 milionu korun v kurzu 1,18:1.

Kurzy jsou před druhým kolem, které se uskuteční 27. a 28. ledna, vypsané také na volební účast a podle bookmakerů se hodně sází, že účast překoná 68,5 procenta. Sázet se dá rovněž na počet hlasů pro jednotlivé kandidáty celkově i v krajích. Na Babišovo vítězství v Praze je kurz 200:1.

Katherine Vašíčková, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme