Prezidentskou ambicí Táni Fischerové je změnit společnost

Podpora herečky Táni Fischerové, se kterou se chce ucházet o roli hlavy státu, čítá přes sedmdesát dva tisíc podpisů. Fischerová spolu se svým týmem předložila petiční archy dnes, tedy v poslední možný den. Táňa Fischerová není v politice nováčkem. Má zkušenosti hlavně z poslanecké sněmovny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kandidátka na prezidentku ČR Táňa Fischerová | Zdroj: ČTK

Pětašedesátiletá Táňa Fischerová pochází z Prahy a původním povoláním je herečka.

Studovala na JAMU a později nastoupila do pražského Činoherního klubu. Z něj ale musela v první polovině 70. let z politických důvodů odejít. Totalitní komunistický režim stále otevřeně kritizuje.

Přehrát

00:00 / 00:00

Prezidentskou kandidátku Táňu Fischerovou přibližuje ve své reportáži redaktorka Českého rozhlasu Václava Marešová

„Sice jsme samozřejmě měli určité jistoty, a to já zase slyším a vnímám, že člověka nevystěhovali na ulici a měl práci, ale neměl naději, neměl budoucnost. Všechno bylo opravdu přikryté dekou. Vždyť si to pamatuju. Zase nemůžeme adorovat režim a říkat, že to vlastně bylo všecko krásné,“ bilancuje Táňa Fischerová.

Politice se začala intenzivněji věnovat před deseti lety, kdy ji voliči vyslali jako nezávislou na kandidátce Unie svobody demokratické unie do poslanecké sněmovny. Později neúspěšně kandidovala do senátu a před dvěma lety vedla kandidátku klíčového hnutí, které sama založila, ve volbách do poslanecké sněmovny.

Podle svých slov se na prezidentku rozhodla kandidovat proto, aby vyslyšela přání lidí, kteří ji navrhli. Podle ní by prezident neměl být členem žádné politické strany.

Lhůta pro registraci českých prezidentských kandidátů vypršela. Celkem jich je 11

Číst článek

„Protože jak na Miloši Zemanovi, tak na Václavu Klausovi jsme viděli, že to opravdu nedělá dobře ani těm stranám samotným, ani těm druhým, protože člověk nestačí, aby se vyhlásil ‚Nyní jsem nestraníkem.‘, protože prostě to nejde. Navíc jsou tam vazby z minulosti a jsou tam různé spojnice,“ dokládá Táňa Fischerová.

Táňa Fischerová jde do prezidentské volby s ambicí změnit fungování společnosti, které je teď podle ní založené hlavně na penězích. Fischerová působí také v řadě nadací a občanských sdružení. Dlouhodobě se věnuje charitativním projektům.

Ekonom Jan Švejnar se o prezidentské křeslo ucházet nebude

Číst článek

Václava Marešová, Marína Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme