Prezidentský pár uspořádal první reprezentační ples, zisk z něj jde na charitu

Tóny valčíku neznějí z Pražského hradu často a ples na něm nebyl od dob první republiky. Prezident Miloš Zeman tuto tradici obnovil a uspořádal společně se svojí ženou Ivanou první reprezentační ples. Do Španělského sálu dorazilo na 460 hostů. Byli mezi nimi současní i minulí ministři, poslanci a senátoři i představitelé kultury a byznysu. Výtěžek z plesu půjde na dobročinné účely.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Miloš Zeman, Jindřich Forejt a Vratislav Mynář | Zdroj: ČTK

Hlavu státu uvítala herečka Kateřina Brožová, která společně s hercem Markem Vašutem ples moderovala.

Prezident Miloš Zeman jeho účastníky hned v úvodu dvakrát varoval. První varování bylo pro výherce hlavní ceny v tombole – tedy pětichodové večeře s ním a jeho ženou Ivanou. Vegetarián by si totiž na ní moc nepochutnal.

Přehrát

00:00 / 00:00

Prezident Miloš Zeman společně s manželkou uspořádal na Pražském hradě svůj první reprezentační ples. Natáčela o něm Věra Masopustová

„Studený předkrm: sulc, druhý chod: teplý předkrm – ovar, třetí chod: polévka – černá zabíjačková,“ předčítal z nabídky večeře prezident Zeman.

Dále měla pokračovat jitrnicí, jelítkem a kdo by neměl dost, mohl se dorazit tlačenkou. Druhé varování patřilo tancechtivým dámám.

„Kdysi jsem tančíval, dávno tomu. Dodnes vzpomínám na bolestné výrazy v tvářích dam, které odkulhávaly ke svému stolu po tanci se mnou,“ vzpomíná Miloš Zeman.

Prezident Miloš Zeman společně s manželkou uspořádal na Pražském hradě svůj první reprezentační ples | Foto: ČTK

Prezident na plese netančil, s hůlkou, jak řekl, se to nedá. Vedle sebe ale měl volné místo, kam pozval všechny, kdo by si s ním chtěli popovídat.

Prezident Miloš Zeman společně s manželkou uspořádal na Pražském hradě svůj první reprezentační ples | Foto: ČTK

Ceny vstupenek na prezidentský ples se pohybovaly od šesti do osmi tisíc korun. Podle prezidentova kancléře Vratislava Mynáře ale vysoká cena účastníky plesu netrápila:

„Já si myslím, že v momentě, kdy se zamyslíme, kam ty peníze jdou, tak asi nikdo nepřemýšlel, jestli má být o tisíc korun méně, nebo více. Tím, že to jde na dva nadační fondy a bohulibé účely, tak jsem za to velmi rád. Naši hosté o tom nepřemýšlejí.“

Prezident Miloš Zeman společně s manželkou uspořádal na Pražském hradě svůj první reprezentační ples. Vlevo je armádní generál Vlastimil Picek, vpravo ministr školství Marcel Chládek.jpeg | Foto: ČTK

Veškerý zisk z plesu se stejným dílem rozdělí mezi Zemanův fond na splácení státního dluhu a charitativní fond jeho manželky. Ta podporuje především ohrožené děti, seniory a lidi bez domova.

Věra Pfeifferová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme