Prezidentův středeční návrh obsahoval i odvolání Babiše. Zda by odvolal Sobotku, nesdělil

Prezident Miloš Zeman ve středu v Liberci na večerním jednání se zástupci vládních stran předložil návrh, který obsahoval i odvolání ministra financí Andreje Babiše (ANO). Zeman, který dnes ukončí návštěvu Libereckého kraje, to řekl na besedě s veřejností v Doksech. Nesdělil ovšem, zda návrh, který označil za "komplexnější", zahrnoval vedle Babišova odvolání i odchod premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD). O tom se po schůzce zmínil právě ministr financí a předseda hnutí ANO Babiš.

Doksy Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Miloš Zeman na besedě v Doksech | Zdroj: ČTK

„Včera (ve středu) jsem vedl jednání s představiteli tří koaličních stran. Předložil jsem jim návrh, který zahrnuje toto odvolání (Babiše), je ale samozřejmě komplexnější," odpověděl dnes Zeman na dotaz z publika.

Předpokládá, že jeho návrh projednají vedoucí orgány všech tří koaličních stran. „Nepokládám za slušné sdělovat tento návrh do všech podrobností dříve, než ho tato grémia projednají," dodal prezident.

O odvolání vicepremiéra a ministra financí usiluje kvůli nevyjasněným kauzám spojeným s jeho podnikáním premiér Sobotka. Spory v koalici vyústily ve vládní krizi, kterou středeční jednání v Liberci nevyřešilo a a ostatní koaliční politici Zemanovy návrhy neupřesnili.

Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) jen oznámil, že prezidentovy návrhy nepovažuje za převratné, nicméně je předá Sobotkovi a grémiu ČSSD. ČSSD na Babišově odvolání trvá, ten sám rezignovat odmítá. Zeman zatím návrhu na Babišovo odvolání nevyhověl, další kroky zřejmě podnikne až po návratu z Číny, kam odcestuje dnes.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme