Prezidentův zdravotní stav se lepší

Prezident Václav Havel se dnes již cítí lépe. V Ústřední vojenské nemocnici ve Střešovicích se od včerejšího dne léčí ze zánětu průdušek. Lékaři se především snaží udržet prezidentovi průchodnost pravého středního plicního laloku a předejít možným komplikacím. Účast hlavy státu na akcích spojených se státním svátkem v neděli 28. října je však zatím nejasná.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Václav Havel | Foto: hrad.cz

Léčba prezidentův stav zlepšila, což Radiožurnálu potvrdil mluvčí Ladislav Špaček. "Po léčbě antibiotiky došlo k částečnému ústupu zánětu průdušek." Prezident se podle něj subjektivně cítí lépe, od včerejších odpoledních hodin je bez teplot a pod vedením fyzioterapeuta docenta Koláře pokračuje v intenzivní dechové rehabilitaci.

Prezidentův tým zrušil program Václava Havla do pátku. Otazníkem je jeho účast na akcích v neděli 28. října. Oslavy státního svátku na Pražském hradě tradičně vrcholí slavnostním ceremoniálem s udílením státních vyznamenání. Podle pracovníků prezidentovy kanceláře i lékařů by už ale mohl Havel být v pořádku. Podle zákona však nemusí státní vyznamenání předávatpřímo hlava státu, ale může k tomu někoho zmocnit. O této věci by mělo být jasno zítra odpoledne.

Markéta Kaclová, Eva Hůlková, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme