Prezidentův zdravotní stav se lepší

Prezident Václav Havel se dnes již cítí lépe. V Ústřední vojenské nemocnici ve Střešovicích se od včerejšího dne léčí ze zánětu průdušek. Lékaři se především snaží udržet prezidentovi průchodnost pravého středního plicního laloku a předejít možným komplikacím. Účast hlavy státu na akcích spojených se státním svátkem v neděli 28. října je však zatím nejasná.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Václav Havel | Foto: hrad.cz

Léčba prezidentův stav zlepšila, což Radiožurnálu potvrdil mluvčí Ladislav Špaček. "Po léčbě antibiotiky došlo k částečnému ústupu zánětu průdušek." Prezident se podle něj subjektivně cítí lépe, od včerejších odpoledních hodin je bez teplot a pod vedením fyzioterapeuta docenta Koláře pokračuje v intenzivní dechové rehabilitaci.

Prezidentův tým zrušil program Václava Havla do pátku. Otazníkem je jeho účast na akcích v neděli 28. října. Oslavy státního svátku na Pražském hradě tradičně vrcholí slavnostním ceremoniálem s udílením státních vyznamenání. Podle pracovníků prezidentovy kanceláře i lékařů by už ale mohl Havel být v pořádku. Podle zákona však nemusí státní vyznamenání předávatpřímo hlava státu, ale může k tomu někoho zmocnit. O této věci by mělo být jasno zítra odpoledne.

Markéta Kaclová, Eva Hůlková, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme