Při akci Kryštof porušil předpisy téměř každý čtvrtý řidič

Skoro každý čtvrtý řidič na českých silnicích v minulém týdnu spáchal za volantem nějaký přestupek. Odhalila to dopravně-bezpečnostní akce typu Kryštof, která trvala od pondělí do pátku. Policisté při ní zkontrolovali bezmála 200 tisíc aut a odhalili 44 tisíc přestupků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policejní vůz | Foto: Jan Rosenauer

Řidiči nejčastěji překračovali rychlost. Za toto provinění policisté rozdali 20.560 pokut. Druhým nejčastějším přestupkem byl špatný technický stav vozidla, za což řidiči zaplatili 7637 pokut. Celkem 244 šoférů bylo opilých.

V 4731 případech řidiči či spolujezdci nepoužili bezpečnostní pásy. Na dálnicích policisté zadrželi celkem 774 vozidel bez dálniční známky. Odhalili také 373 lidí, kteří seděli za volantem, třebaže neměli oprávnění řídit.

Akce "X", pro kterou se vžilo označení Kryštof, nebyla zaměřena jen na přestupky za volantem. Policisté při ní vypátrali 30 hledaných a pohřešovaných osob, odhalili 58 pachatelů trestné činnosti a vypátrali pět odcizených vozidel.

Pro srovnání v září loňského roku policisté při podobné pětidenní celorepublikové akci uložili 48.114 blokových pokut a zkontrolovali 234.282 vozidel.

Jana Zemanová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme