Při cvičení na Karlovarsku zemřel americký voják

Americkému vojákovi se stal osudným výcvik ve vojenském prostoru Hradiště na Karlovarsku. Devětadvacetiletý příslušník americké armády havaroval s cisternou, která převážela palivo. Na následky zranění pak zemřel v plzeňské nemocnici. Podle mluvčího americké jednotky Scotta Gibsona se při havárii lehce zranil další voják - ten je už ale zpátky u své jednotky. Z cisterny se vylilo zhruba 900 litrů benzínu. Kontaminované území stačili vojáci vyčistit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

americký voják | Foto: US Army

Devětadvacetiletý příslušník americké armády včera havaroval s cisternou, která převážela palivo. Následkům zranění pak podlehl v plzeňské nemocnici. Podle náčelníka generálního štábu 5. armádního amerického sboru Kennetha Quinlana, se při nehodě zranil ještě další voják. S ohledem na příbuzné zemřelého i stav vyšetřování, ale žádné další podrobnosti neposkytl: "Jedinou věc, kterou bych chtěl říct, je, že to je velmi tragická nehoda a my myslíme na rodinu toho vojáka. Momentálně se to vyšetřuje, a tak žádné detaily ještě nemáme."

Markéta Kaclová, Zdeněk Trnka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme