Při dopravních nehodách tento víkend už zemřelo deset lidí

Na českých silnicích opět při dopravních nehodách během volných dní umírají lidé. O tomto víkendu už jich zemřelo deset, z toho plných šest bylo řidiči motocyklů. Bouraček se za víkend na našich silnicích staly stovky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vážná nehoda na R10

Vážná nehoda na R10 | Foto: Bc. Ladislav Mareš

Po těchto haváriích zůstali na silnicích kromě mrtvých ještě další lidé těžce zranění a desítky osob se zraněními lehkými. Ke smrtelným nehodám motocyklistů došlo u Petrovic a Kosovy Hory na Příbramsku, u Bečova na Karlovarsku, u Volar na Prachaticku, v Koutu na Šumavě a u Napajedel na Zlínsku.

Závodník a kaskadér Mirek Lisý, který vyučuje mladé motorkáře, vidí za jejich nehodami hned několik důvodů:: "V první řadě je to vysoká rychlost. Druhá řada problémů je předjíždění v nebezpečných situacích - tam, kde se předjíždět nesmí. A předjíždění kolon automobilů. Motorka má sice obrovské zrychlení, čili se zdá bezpečnější než automobil. Ale automobilisté v podstatě motocyklistu nevidí. Nedívají se tak často do zpětných zrcátek."

Policie přitom na tyto kritické letní měsíce vyhlásila akci Prázdniny 2009 - bezpečnější, při které se zaměřuje právě na kontroly řidičů motorek.

Nejtragičtějším víkendem letošního roku je zatím 16. a 17. květen, kdy při nehodách zemřelo 14 lidí.

Přečtěte si také:
Nemyslíš - zaplatíš cílí na motorkáře
Minulý pátek nejtragičtější od začátku roku
Na silnicích umírali nevinní lidé
Prázdninové nehody? Zbytečnost
24 mrtvých - letos nejhorší týden
48 hodin se při nehodách nikdo nezabil
Počet obětí dopravních nehod roste
Obětí nehod ubývá

Zbyněk Zykmund, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme