Při formulaci amnestie prý Klaus na konkrétní případy nemyslel

Prezidentská amnestie omilostnila i ústeckého soudce Jiřího Berku, který byl nepravomocně odsouzen k devíti letům vězení za zločinné spolčení v kauze konkurzní mafie. Proti zastavení trestního stíhání se ještě může odvolat státní zástupce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident České republiky Václav Klaus | Zdroj: ČTK

Prezident Václav Klaus v reakci na tento případ řekl, že při tvorbě amnestie nemyslel na žádná konkrétní jména odsouzených a stíhaných.

„Při vymýšlení a podrobném prodiskutovávání podmínek amnestie mě nenapadlo žádné konkrétní jméno. Opakovaně to říkám: žádné konkrétní jméno jsem v hlavě neměl a případ pana Berky – já vím, že existuje, ale jestli je ve vězení, není, byl odsouzen, nebyl, by mě vůbec nikdy nenapadlo řešit,“ prohlásil prezident.

Krajský soud v Českých Budějovicích dnes konkurzního soudce Berku v plném rozsahu osvobodil. Berka čelil stíhání kvůli tomu, že na základě zfalšovaných dokladů posílal firmy do konkurzu. Jako ušlou mzdu by navíc mohl od státu dostat pět milionů korun.

Konkurzní soudce Jiří Berka je oficiálně bez viny. Soud potvrdil jeho amnestii

Číst článek

Jan Herget, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme