Při hromadné nehodě na D1 bylo těžce zraněno devět lidí

Hromadná nehoda více než 40 vozidel zablokovala v sobotu po poledni dálnici D1 u Domašova ve směru na Brno. Podle operačního důstojníka policie se nejdříve srazil autobus s osobním vozidlem a postupně se staly další nehody. Havárie si vyžádala přes dvě desítky zraněných, devět lidí je zraněno těžce. Příčinou bylo zřejmě nepřizpůsobení jízdy nepříznivému počasí. Dálnice byla zablokovaná na 9 a půl hodiny. Jedná se o největší nehodu v letošním roce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

hromadná nehoda

hromadná nehoda | Foto: Igor Šefr

"Havarovalo celkem 11 nákladních automobilů, 1 cisterna, 26 osobních aut, čtyři autobusy a jedna sanitka. Ze dvou vozidel bylo nutné osádky vyprošťovat pomocí hydraulické techniky," řekl Radiožurnálu mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Haid. Zásah byl podle jeho slov poměrně složitý, protože neukáznění řidiči blokovali dokonce i odstavný pruh dálnice, který je při haváriích vyhrazený pro záchranáře.

Zraněné z havárie na dálnici D1 odvážely sanitky do brněnských nemocnic. Jak uvedl vedoucí lékař krajského operačního střediska záchranné služby Brno Luděk Kašparovský, po nehodě lékaři na místě ošetřili asi 26 osob, většinou šlo o lehká zranění. Devět lidí bylo podle informací policie zraněno těžce, jednatřicetiletá žena je v ohrožení života. "Zraněná žena má mnohačetná poranění, která jsou velmi vážná. Lékaři doslova bojují o její život," sdělila mluvčí Fakultní nemocnici u svaté Anny Naďa Kuklínková.

Policie odkláněla dopravu z dálnice v Domašově směrem na Říčany a Ostrovačice. Provoz tam byl obnoven až po 22. hodině večer. Ještě po této hodině ale na tři desítky řidičů čekaly na sepsání policejního protokolu a na dálničním oddělení zřejmě stráví celou noc.

Aktuální informace o dopravní situaci můžete zjišťovat na webu Zelené vlny anebo ze svých mobilních telefonů na wap.rozhlas.cz.

Lenka Rákosová, Marika Táborská, Petr Večeřa, Zuzana Kopuletá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme