Při nehodě na D1 zahynuly tři Ukrajinky

Tři Ukrajinky zahynuly při havárii mikrobusu na dálnici D1. Další tři utrpěly těžká zranění a jedna zranění lehčí. Řidič z dosud neznámých příčin prorazil svodidla a vyjel mimo dálnici. Vozidlo s cestujícími přeletělo příkop a převrátilo se na vedlejší louce. Podle ředitele jihlavské záhranné služby Jana Sedláka musely zasahovat všechny jejich vozy a také vrtulník.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

havárie na dálnici | Foto: Česká televize

Na vině by mohl být mikrospánek. Vozidlo se 14 cestujícími přeletělo příkop a převrátilo se na vedlejší louce. Řidič vyvázl téměř bez následků a nyní ho vyšetřuje policie. Dvě z těžce zraněných žen ještě dnes pojedou na operační sál.

Ukrajinky přijely do České republiky za prací. Všech 13 žen mělo platné doklady a zajištěna místa šiček v jihočeském Benešově. Při nehodě tři ženy zahynuly a čtyři byly hospitalizovány v Jihlavě. Podle policejního rady Gustava Pokorného si pro ženy, které vyvázly bez zranění, přijela firma, která je zaměstná.

Podobný případ, ale s daleko tragičtějšími následky, se stal letos 8. března u obce Nažidla na Českobudějovicku. Autobus přejel do protisměru a zřítil se z desetimetrové stráně. Zahynulo tehdy 19 lidí.

Markéta Kaclová, Věra Sedláčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme