Při neštěstí na tuning party sehrál zřejmě svou roli alkohol

Alkohol zřejmě sehrál roli při včerejším neštěstí na tuning party na letišti Kříženec u Plané na Tachovsku. Orientační dechová zkouška prokázala v krvi řidiče, který vjel do diváků shromážděných u stánků, 1,35 promile. Českému rozhlasu to potvrdila západočeská policejní mluvčí Jolana Číhová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasiči u ambulance | Foto: Jan Rosenauer

"Podezřelý byl zadržen a převezen k ošetření do Fakultní nemocnice v Plzni a následně do policejní cely. Případ si převzal policejní komisař Služby kriminální policie a vyšetřování v Tachově, který proti muži zahájil trestní stíhání pro trestný čin obecného ohrožení," upřesnila Číhová.

Řidič vjel v sobotu večer do prostoru stánků mezi lidi. Jednoho z nich těžce zranil, šest lidí utrpělo lehké zranění. Těžce zraněného muže převezla záchranná služba do nemocnice na operaci. Na místě zasahovaly posádky dvou vrtulníků a několika sanitek. Osmadvacetiletý řidič auta byl zraněn lehce.

K nehodě došlo na takzvané tuning party, na niž se sjíždějí majitelé aut, která si různě upravují. Své sériově vyráběné vozy například vybavují výkonnými motory a zvukovou aparaturou a upravují jejich karosérie i interiéry.

Současný zdravotní stav zraněných Českému rozhlasu popsal administrátor Fakultní nemocnice v Plzni Miloš Novák: "Tři mají zranění lehčího charakteru. Byli umístěni na lůžkovou část chirurgické kliniky. Šlo u nich spíše o zhmožděniny, odřeniny, podezření na otřes mozku. Čtvrté zranění dopadlo nejhůře. Jednalo se o zranění těžšího charakteru. Zraněný měl zlomeninu stehenní kosti. Byl operován a jeho momentální stav je stabilizovaný."

Martina Klímová, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme