Při požáru centra na recyklaci lednic v Liberci neunikly škodliviny

Požár, který zachvátil libereckou firmu na recyklaci starých ledniček, už mají hasiči pod kontrolou. Podle hasičů neunikly do ovzduší žádné škodlivé látky. Proto byla odvolána veškerá preventivní opatření. Oheň popálil jednoho z pracovníků firmy. Muž má popáleniny na 35 procenta těla.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

v Liberci hoří centrum na recyklaci lednic | Foto: Radek Petrášek

Na místě zasahuje osm jednotek hasičů. Hasiči evakuovali závod i jeho okolí, protože uvnitř jsou tlakové nádoby, které je třeba ochlazovat, aby nedošlo k výbuchu. Pravděpodobnou příčinou vzniku požáru byl výbuch kotle, přesněji ji určí další vyšetřování. Škody zatím nejsou vyčísleny, ale podle majitele firmy zničil oheň dvě dřevěné haly a pomocné zařízení recyklační linky, které bylo teprve ve zkušebním provozu.

Kvůli nebezpečí úniku nebezpečných látek do ovzduší byla dopoledne celá oblast uzavřena a obyvatelům hasiči doporučovali nevětrat. Měření ale únik nebezpečných látek nepotvrdila. Inspekce životního prostředí přesto nechala na místě zajistit jímky, kam odtékala kanalizací voda z hašení.

Podle policejní mluvčí Vlasty Suchánkové oheň popálil jednoho z pracovníků firmy. "21letý muž má popáleniny 3. stupně. Byl převezen do nemocnice a s největší pravděpodobností bude převezen na popáleninové centrum do Prahy."

hasiči likvidují požár v Liberci | Foto: Radek Petrášek

Liberecká společnost Praktik ročně zlikviduje kolem 100 tisíc lednic. Praktik sváží do Liberce staré lednice a mrazáky z celé České republiky.

Markéta Kaclová, Zdenka Schovánková, Ivana Solničková, Gabriela Hauptvogelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme