Při požáru skladu slámy a stavebnin v Trutnově uhořely dvě děti

Životy dvou dětí si vyžádal požár skladu slámy a stavebnin v Trutnově. Od odpoledne po osmiletém chlapci a šestnáctileté dívce pátrali hasiči společně s policisty. Dalšího třináctiletého chlapce oheň popálil na zádech a záchranáři ho převezli do nemocnice. Děti zřejmě požár samy založily.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Požár v Trutnově | Zdroj: ČTK

Tragédie se stala v trutnovské čtvrti Bojiště v areálu bývalého zemědělského podniku. Dvě hodiny po poledni nejprve vzplál sklad slámy, z něhož se oheň kvůli silnému větru rozšířil na sklad stavebního materiálu s garážemi.

Třináctiletému chlapci se podařilo utéct. Hasičům řekl, že ve skladu s ním byly ještě dvě děti. Večer se potvrdily nejhorší obavy. "Při likvidaci hořící slámy hasiči spolu s policisty krátce před osmou hodinou nalezli dvě ohořelá lidská těla. S největší pravděpodobností se jedná o dvojici, která se v době zahoření nacházela na místě vzniku požáru," řekl Radiožurnálu mluvčí trutnovských policistů Udo Ertner.

S požárem bojovalo šest hasičských jednotek. Zásah jim komplikoval vítr a hustý kouř. Sklad slámy byl naplněn slámou asi z jedné třetiny. Střecha skladu silný žár nevydržela a zřítila se. Hořící části vítr zanesl i na zhruba 100 metrů vzdálený objekt bývalého kravína. Menší požár jeho střechy hasiči hned zlikvidovali. Z objektu se stavebninami se podařilo zachránit několik vozidel, nákladní avie a stavební materiál, například cement či skelná vata, však shořely. Budovu oheň zcela zničil.

Případem se bude zabývat policie. "V souvislosti s nálezem ohořelých těl a vznikem požáru trutnovští policisté ve věci zahájí úkony trestního řízení," dodal Ertner. Je pravděpodobné, že děti sklad samy podpálily. Škoda na objektech podle mluvčího dosáhla asi pět milionů korun.

Česko momentálně sužuje suché a větrné počasí, které výrazně zvyšuje riziko vzniku požárů. Podle mluvčího Hasičského záchranného sboru Petra Kopáčka dnes hasiči museli po celé zemi likvidovat 120 požárů, což je dvojnásobek celoročního průměru. Český hydrometeorologický ústav ve výstraze uvedl, že například na jižní Moravě a na Litoměřicku index nebezpečí venkovních požárů dosáhl nejvyššího pátého stupně. Lidé by proto neměli v blízkosti vysušených porostů rozdělávat oheň ani vypalovat trávu.

Přečtěte si také:
Přes republiku se žene vichřice, láme stromy a rozdmýchává požáry

Martin Hromádka, Martin Pařízek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme