Při požáru zemřelo tříleté dítě

V Jablonci nad Nisou se dnes odehrála další tragedie. Po včerejší střelbě, při které přišli o život dva lidé, dnes zemřelo při požáru bytu tříleté dítě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Následky požáru bytu v Jablonci nad Nisou | Zdroj: ČTK

Hlášení o požáru přijali hasiči v deset hodin dopoledne, kdy již plameny z třípokojového bytu šlehaly ven z oken. Na místo dorazily tři jednotky, z toho jedna profesionální a dvě dobrovolné.

"V době příjezdu našich mužů na místo se v prostorách nacházely tři osoby - matka a dvě děti, přičemž okamžitou evakuací se nám podařilo starší z obou dětí zachránit. Bohužel, u toho mladšího dítěte ve věku tří let se nám to nepodařilo a lékař na místě konstatoval exitus," řekl velitel zásahu Petr Bartoň.

Za největší chybu ale považuje velitel zásahu tu skutečnost, že požár byl nahlášen pozdě. "Došlo k velkému prodlení, a kdyby se tomu tak nestalo, následky by nemusely být tak tragické," vysvětlil.

Matka byla převezena do jablonecké nemocnice spolu s babičkou dětí, potvrdila mluvčí nemocnice Petra Krajinová. "Na jednotce intenzivní péče je hospitalizovaná devětadvacetiletá žena, nemá žádné popáleniny, nadýchala se zplodin z kouře a je v psychickém šoku," dodala.

Vyšetřovatel předběžně stanovil jako pravděpodobnou verzi příčiny požáru nebezpečnou hru dětí se zdrojem otevřeného ohně. Předběžná škoda byla odhadnuta zhruba na čtyři sta tisíc korun.

Zdenka Schovánková, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme