Při Pražském rallyesprintu zemřel po havárii dva diváci

Tragická nehoda poznamenala 14. ročník Pražského rallysprintu v Praze-Řeporyjích. Závodní auto vjelo do diváků a jednoho z nich na místě zabilo. Druhý muž zemřel odpoledne po operaci v motolské nemocnici. Další čtyři lidé utrpěli těžká zranění.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Peugeot 307 WRC polského jezdce Leszka Kuzaje | Zdroj: ČTK

Ve voze seděla polsko-britská posádka Leszek Kuzaj a Craig Parry. Peugeot 307 WRC pilotovaný Kuzajem vyletěl na mokré trati ze zatáčky na Řeporyjském náměstí.

Jak Radiožurnálu řekl jeden z organizátorů soutěže Lubomír Minařík, na místě zemřel asi třicetiletý muž, shodou okolností z Polska. "Stál s kamerou na místě, kde stát neměl. Po projetí posádek před ním, jelikož to jsou příznivci tohoto jezdce, se posunuli co nejblíže k trati," uvedl.

Podle mluvčí pražské záchranky Jiřiny Ernestové se při havárii zranili další diváci, mezi nimi i desetiletá dívka. "Jeden člověk na místě zemřel a čtyři nebo pět osob je těžce zraněných, včetně fraktur končetin a poranění vnitřních orgánů," řekla Ernestová. Pro zraněné přiletěl vrtulník.

Kuzaj, čtyřnásobný mistr své země, v pátek vyhrál úvodní rychlostní zkoušku, která se jela na strahovském stadionu Evžena Rošického. Po dnešní nehodě organizátoři soutěž ukončili. Jezdec ani navigátor, jejichž auto narazilo do sloupu, neutrpěli žádná vážnější zranění.

Pražský rallyesprint bývá tradičně posledním závodem v sezóně. Letos se ho mělo účastnit na šedesát posádek. Trať má tři rychlostní zkoušky mezi Řeporyjemi a cementárnou Radotín. Podobná nehoda se stala při soutěži už před pěti lety. V prosinci 2003 havaroval při průjezdu kolem strahovských stadionů brněnský závodník David Komárek, jehož vůz vjel do diváků. Jeden z nich utrpěl zlomeninu bérce.

Lenka Rákosová, Martin Hromádka, Marcela Hálová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme