Při ranní nehodě na D1 zemřel jeden člověk. Dálnice je opět průjezdná

Jeden člověk v úterý zemřel při nehodě kamionu, osobního auta a dodávky na 175. kilometru D1 u Ostrovačic na Brněnsku, dalších šest cizinců se zranilo. Policie dálnici ve směru na Prahu uzavřela kvůli přistání vrtulníku, utvořily se kolony.

Brno (Aktualizováno: 11:34 8. 8. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dálnice (ilustrační foto) | Foto: Olga Štrejbarová | Zdroj: Český rozhlas

Před 10.00 byla dálnice na Prahu průjezdná jedním pruhem, kolem 11.00 dvěma pruhy, zjistila ČTK z Jednotného systému dopravních informací. Podle dálničních kamer se kolony pozvolna rozjíždějí.

Havárie se stala kolem 8.15. V odstavném pruhu stála kvůli poruše dodávka a osobní auto. Podle neoficiálních informací šlo o Rumuny. Zezadu do vozidel vrazil kamion s českým řidičem.

Člověk, jenž zemřel, stál v okamžiku nehody mimo vozidlo, zřejmě se pokoušel auto opravit. Jedna žena utrpěla mnohočetná vážná zranění, další čtyři muži a jedna žena jsou zranění středně těžce, uvedla mluvčí záchranné služby Hedvika Kropáčková.

„Byli převezeni do brněnských fakultních nemocnic v Bohunicích a na Pekařskou. Ve všech případech šlo o pacienty s cizí státní příslušností," řekla Kropáčková.

Potíže v dopravě trvaly desítky minut. Řidiči mohli dálnici opustit na exitu 182 Kývalka, ovšem kvůli stavebním pracím nebylo možné projet Ostrovačicemi směrem na nejbližší exit Devět Křížů. Nabízela se cesta přes Rosice, Zastávku a Zbraslav k exitu 162 Velká Bíteš.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme