Při schvalování EET jsme porušili jednací řád, připustila Jermanová

Koalice při prosazování zákona o elektronické evidenci tržeb (EET) porušila jednací řád sněmovny. V České televizi to připustila místopředsedkyně dolní komory Jaroslava Jermanová z hnutí ANO. Pravicová opozice se chce kvůli tomu obrátit na Ústavní soud.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaroslava Jermanová byla hostem moderátorky Karolíny Koubové | Foto: Prokop Havel

Podle Jermanové to bylo výjimečné opatření, protože prý opozice zneužívala obstrukce.

„Byli jsme dotlačeni do situace, kdy nám nic jiného nezbylo, protože jednací řád přežil svoji dobu, je tam spousta děr, kterých se dá využít a zneužít a kterých je v tuto chvíli zneužíváno. Od voličů jsme dostali právo vést tuto zemi, snažíme se to dělat a menšina nám v tom brání,“ řekla místopředsedkyně sněmovny.

Dolní komora parlamentu schválila EET ve středu. Vládní koalice ukončila rozpravu a rozhodla, že se bude hlasovat, i přes nesouhlas pravicové opozice. Zákon ještě musí schválit Senát a podepsat prezident.

Od zavedení elektronické evidence tržeb si vládní koalice slibuje omezení šedé ekonomiky a zlepšení výběru daní. Jako první se do evidence zapojí hotely a restaurace, a to zřejmě už od listopadu.

Elektronická evidence tržeb - časová osa | Foto: Český rozhlas

Elektronická evidence tržeb v Evropě | Foto: Český rozhlas

Tereza Bartůňková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme