Při soutěži soukromého rádia se zranily dvě desítky lidí

Na soutěž soukromého rádia v Českých Budějovicích nebudou někteří její účastníci vzpomínat dobře. Pořadatelé v úterý na náměstí Přemysla Otakara II. sypali na hlavy asi tisícovky lidí poukázky, za které rovnou na místě dostávali peníze. Lidé se kvůli tomu ale málem ušlapali. Záchranáři museli ošetřit 24 zraněných lidí, mezi nimi i děti. Desetiletou dívku odvezla sanitka ve vážném stavu do nemocnice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

radnice na náměstí

radnice na náměstí | Foto: Alena Palečková

Mluvčí českobudějovické policie Regina Tupá potvrdila, že událost vyšetřují kriminalisté: "V souvislosti s včerejší akcí, které proběhla na českobudějovickém náměstí Přemysla Otakara II. a které se zúčastnilo cca 1000 osob, Policie České republiky provádí prověřování dle § 158, odst. 1 trestního řádu. Policisté zkoumají, jestli pořadatel splnil veškeré povinnosti, které mu ukládá zákon. Jakmile budou známy další skutečnosti, budeme o nich veřejnost neprodleně informovat."

Podle primátora Juraje Thomy pořadatel nebyl schopen zvládnout dav lidí, kteří se vrhali střídavě po sobě a střídavě po poukázkách. "Za veškerá zranění a další způsobené hmotné škody odpovídá pořadatel," uvedl Thoma.

Ocenil práci některých strážníků, kteří se vrhali do davu a vyhledávali zraněné, kterým poskytli první pomoc. Přesto primátor nebyl spokojen bez výhrad a konstatoval, že došlo k několika selháním na úrovní zástupce velitele asistující směny městské policie, které bylo vyřešeno okamžitým personálním opatřením.

Petra Matoušková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme