Při srážce autobusu s autem bylo těžce zraněno pět lidí

Na českých silnicích opět havaroval linkový autobus - jeho srážka s osobním automobilem si v sobotu vyžádala pět těžce zraněných. Při předjíždění u obce Závratce směrem na Ronov nad Doubravou na Chrudimsku autobus sjel do potoka a osobní auto přitlačil pod sebe. Jedna osoba byla vrtulníkem přepravena do nemocnice v pražském Motole.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

záchranáři | Foto: Záchranáři Žatec

Letecká záchranná služba z místa nehody odvezla také dvě těžce poraněné starší ženy z automobilu. Mají mnohočetná poranění a zlomeniny horních končetin. Operační důstojník chrudimské policie Jaroslav Hrubý pro Český rozhlas nehodu popsal:

"Došlo ke kolizi mezi autobusem s lidmi a spadli do příkopu, a ten autobus přimáčkl osobní vozidlo pod sebe do potoka. Zasahovaly tam veškeré jednotky z okresu Chrudim, naše ARO a ještě z Čáslavi. Je tam pět těžkých zranění a více lehčích zranění."

Jak potvrdila mluvčí východočeských hasičů Vendula Horáková, na místě zasahovali také oni. Na místo byly povolány dva jeřáby, které hasičům pomáhaly s odstraněním následků těžké dopravní nehody.

"Operační důstojník ihned na místo vyslal profesionální hasiče ze Seče a Chrudimi a dobrovolnou jednotku z Třemošnice. Na místě záchranáři ošetřili 14 zraněných. Dvě osoby transportoval vrtulník do pražské nemocnice v Motole," dodala Horáková.

Marián Vojtek, Drahomíra Bačkorová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme