Při srážce tramvaje a autobusu v Praze bylo zraněno 19 lidí

Kolize tramvaje a linkového autobusu zastavila vpodvečer provoz u autobusového nádraží v Praze na Florenci. Na místě zasahovali hasiči, policisté a záchranáři. Ti ošetřili 19 lehce zraněných lidí, některé z nich převezli k dalšímu vyšetření do pražských nemocnic. Přesné příčiny nehody policie zatím nezná.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

dopravní nehoda | Foto: Petra Mášová

Podle mluvčího pražské Zdravotnické záchranné služby Marka Uhlíře si srážka nevyžádala žádná vážná poranění cestujících. "Naštěstí, přestože ta nehoda vypadala dost dramaticky, tak v drtivé většině případů jde pouze o podlitiny nebo nějaké povrchové poranění, u jednoho cestujícího máme podezření na zlomeniny žeber, ale lehčího rázu."

Hasiči nemuseli z tramvaje ani autobusu vyprošťovat žádné osoby. "Autobus jsme zajistili proti vzniku požáru a zachycovali jsme unikající naftu," popsal Radiožurnálu zásah hasičů jejich mluvčí Václav Hladík.

Po odjezdu sanitních vozů začali pracovníci pražského dopravního podniku tramvaj vyprošťovat pomocí těžké techniky.

Proč a jak ke kolizi došlo, to zatím stále šetří policisté. "Příčina této dopravní nehody ještě zcela nebyla upřesněna. V každém případě je to docela složitý případ, kterým se policejní komisař bude zabývat v následujících dnech," uvedla večer policejní mluvčí Iva Knolová.

Marika Táborská, Renáta Prátová, Veronika Malá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme