Při srážce vlaků na Havlíčkobrodsku se zranilo 13 lidí

Osobní a nákladní vlak se srazily ve Ždírci nad Doubravou na Havlíčkobrodsku. Dva lidé se při nehodě zranili těžce, další tři srážku přežili se středně těžkými zraněními a šest cestujícíchse zranilo lehce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ve Ždírci nad Doubravou na Havlíčkobrodsku se srazily osobní a nákladní vlak

Ve Ždírci nad Doubravou na Havlíčkobrodsku se srazily osobní a nákladní vlak | Zdroj: ČTK

K neštěstí došlo krátce před 13. hodinou, srazil se osobní vlak, který jel z Pardubic do Havlíčkova Brodu, s posunujícím se nákladním vlakem. Podle informací, které získal reportér Českého rozhlasu od očitých svědků srážky, byla to přijíždějící souprava Regionova. Nákladní vlak při posunování přejel hlavní návěstidlo stanice, což podle drážních předpisů nesmí.

Jak uvedl mluvčí drážní inspekce Zdeněk Neusar, trať mezi zmíněnými dvěma městy je v současné době uzavřená. Dráhy mezi Ždírcem nad Doubravou a Hlinskem zavedly náhradní autobusovou dopravu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Přímo na místě srážky vlaků ve Ždírci byl reportér Českého rozhlasu Milan Kopecký

V paměti ještě máme tragickou havárii vlaku u Studénky, při které zahynulo sedm lidí. Stejně tak i železniční neštěstí na Pardubicku, při kterém zemřel strojvedoucí.

Milan Kopecký, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme