Při úrazu na zledovatělém chodníku je nutné umět situaci dobře popsat

Řidiči na několika místech republiky mají problémy se sněhem a ledem, a není vyloučené, že nebezpečí hrozí i chodcům. Od roku 2009 musí sníh z chodníků uklízet obce a města, a tak je odpovědnost za případné úrazy na nich. Majitelé domů naopak odpovídají za sníh či rampouchy padající ze střech.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Říčany - zima ve městě

Říčany - zima ve městě | Foto: Pavel Pavlas

„Pokud chodník není schůdný, protože je buď zasypaný sněhem nebo je na něm led, a vám se něco stane, tak odpovědnost leží na obci, která pro vás potom bude partnerem či protistranou při jednání o náhradě škody,“ vysvětlila v Ranním Interview advokátka Dagmar Raupachová.

Jestliže člověk uklouzne a přivodí si úraz, musí umět prokázat, že se neštěstí na určitém místě opravdu stalo.

Přehrát

00:00 / 00:00

O právní stránce zimních úrazů nejen na chodnících mluvila v Ranním Interview Radiožurnálu advokátka Dagmar Raupachová

„Pokud to jde, tak určitě oslovit na místě případné svědky - zapište si na ně kontakt. Pokud u sebe máte mobil, vyfoťte si situaci s datem a časem. A pokud dojde ke zranění a ocitnete se u lékaře, popište mu, jak a kde se vám to stalo, a dbejte také na to, aby to bylo popsané v lékařské zprávě,“ doporučuje advokátka.

Za zranění člověku náleží bolestné, možné jsou ale také trvalé následky nebo ušlý zisk v zaměstnání. V rámci náhrady škody může poškozený požadovat kompenzaci třeba i za roztržené či špinavé oblečení, rozbité hodinky, mobil nebo notebook.

Většina silnic i nižších tříd je sjízdná. Dopravu komplikuje několik nehod

Číst článek

Alžběta Havlová, Simona Bartošová, Veronika Neprašová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme