Při výbuchu v ostravské koksovně zemřeli dva lidé

Mohutný výbuch vyděsil ráno obyvatele Ostravy. V areálu Koksovny Svoboda pracovali dva zaměstnanci na izolaci potrubí v těsné blízkosti nádrže se čpavkem. Pak došlo k explozi, kterou podle záchranářů neměli šanci přežít. Policie teď zřejmě bude případ vyšetřovat jako trestný čin ublížení na zdraví.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Při výbuchu v ostravské koksárně zemřeli dva muži | Zdroj: ČTK

Koksovna Svoboda v Ostravě-Přívoze je sesterskou společností těžební firmy OKD. Její mluvčí Vladislav Sobol je přesvědčený, že okolí závodu výbuch neohrozil:

"Provoz koksoven to nijak neovlivnilo. Stejně tak nehrozí ani žádný únik čpavku ani jiných nebezpečných látek do okolí. Bylo to zabezpečeno standardně, podle předpisů. Celé zařízení bylo mimo provoz. Čili vůbec jsme neočekávali, že k něčemu takovému může dojít."

Přesnou příčinu výbuchu vyšetřuje ostravská policie. Podle její mluvčí Gabriely Holčákové nelze vyloučit i přísné tresty: "S velkou pravděpodobností policisté zahájí úkony trestního řízení pro trestný čin ublížení na zdraví."

Kromě dvou mrtvých si výbuch vyžádal i jednoho zraněného. Měl by to být člověk, kterého zasáhl úlomek vymrštěný tlakovou vlnou.

Martin Knitl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme