Při závodě sportovních vozů v Ostravě zahynul divák

Mezi diváky automobilového Memoriálu Miroslava Fajkuse v Ostravě vjelo závodní auto. Teprve šestáctiletý jezdec na přímém úseku přestál ovládat svůj vůz a vjel do lidí, kteří stáli ve vymezeném prostoru. Tři lidé se zranili, jeden z nich později na následky těžkého zranění zemřel. K nehodě došlo na uzavřeném Balcarově okruhu na Místecké ulici.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Závodní auto | Foto: Fotobanka stock.xchng

Mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková upřesnila příčinu havárie: "Technická závada se podle vyjádření řidiče měla týkat nápravy. Následkem této závady mělo dojít ke smyku a havárii do prostoru, kde byli diváci."

Podle ředitele závodů Adolfa Fešárka mohou na uzavřených okruzích v omezených kubaturách startovat jezdci už od 14 let, kteří nemají řidičský průkaz: "Všechna povolení, licence tratě na závod, tady jsou. Nemohl nikdo předpokládat, že se na rovném úseku trati najednou řidiči něco přihodí. Příčiny ještě nevíme, protože policie auto zabavila."

Těžce zranění diváci skončili na traumatologických odděleních ostravských nemocnic, potvrdil mluvčí moravskoslezské záchranné služby Lukáš Humpl:

"Muž ve věku 53 let utrpěl poranění mozku a byl v bezvědomí. Byl transportován na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě. Druhý pacient, rovněž muž ve věku 41 let, utrpěl poranění hlavy a páteře. Během zásahu byl ale při vědomí a v kontaktu se záchranáři. Postižený byl následně předán do péče zdravotníků urgentního příjmu Městské nemocnice Ostrava-Fifejdy."

Zmíněný třiapadesátiletý muž pak zemřel na následky svého těžkého zranění ve Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě. Potvrdila to mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková.

Automobilový závod v Ostravě nese jméno po krnovském závodníkovi Miroslavu Fajkusovi, který tragicky zahynul letos v květnu při mistrovském závodu v Náměšti nad Oslavou.

Silvie Mikulcová, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme