Za jízdu formule po dálnici D4 nikdo potrestán nebude. Identifikaci řidiče znemožnila helma

Příbramský městský úřad zastavil správní řízení s pětačtyřicetiletým mužem, který jel podle policie loni v září po dálnici D4 mezi Příbramí a Dobříší v závodním autě typu formule. Podobná vozidla na pozemní komunikace nesmějí. Jízdu zachytili ostatní motoristé na video, totožnost podezřelého se však nepodařilo prokázat. Jeho identifikaci znemožnila přilba, řekla ve středu mluvčí příbramské radnice Eva Švehlová.

Příbram Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policisté loni vypátrali podezřelého a případ předali správnímu orgánu pro podezření ze spáchání přestupku v dopravě. Řidič jel podle policejní mluvčí Moniky Schindlové ve vozidle, které nebylo technicky způsobilé k provozu na pozemních komunikacích, a ohrozil tím ostatní účastníky provozu.

Policie vypátrala řidiče červené formule, který jel po dálnici D4. Hrozí mu pokuta až 10 tisíc korun

Číst článek

Ve správním řízení mu hrozila pokuta od 5000 do 10 000 korun a zákaz činnosti od šesti měsíců do jednoho roku. Muž obvinění odmítal.

Dopravní úřad se v řízení o přestupku zaměřil na to, zda je možné řidiče na videozáznamech ztotožnit. Zadal proto kriminalistickému ústavu zpracování znaleckého posudku z oboru kriminalistické antropologie.

„Ze závěru posudku však vyplynulo, že důkazní materiál, zejména díky integrální přilbě, kterou měl řidič při jízdě nasazenu, byl z antropologického hlediska velmi nízké kvality, a nebylo tedy umožněno spolehlivě hodnotit a porovnávat antropologické znaky nezbytné k identifikaci konkrétní osoby,“ uvedla Švehlová.

„Identita řidiče tedy nebyla prokázána tak, jak je vyžadováno legislativou, a Městský úřad Příbram proto řízení o přestupku usnesením zastavil,“ dodala. Na posun v případu upozornil server příbram.cz.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme