U Příbrami nouzově přistálo vyhlídkové letadlo se čtyřmi lidmi na palubě. Nikdo se nezranil

Hasiči, policisté a záchranáři zasahují na letišti Dlouhá Lhota u Příbrami kvůli nouzovému přistání letadla s poškozeným podvozkem. Na jeho palubě byli čtyři lidé, nikdo se během přistání nezranil, řekla Radiožurnálu mluvčí krajských hasičů Tereza Fliegerová. Jedná se o malé vyhlídkové letadlo. Případem se bude zabývat Ústav pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod.

Video Příbram (Aktualizováno: 14:30 11. 5. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasiči přistávací dráhu pokryli hasební pěnou, aby zabránili případnému požáru. Letadlo přistálo bezpečně, nikdo není zraněný. Pilot to zvládl úžasně, uvedla Fliegerová.

Podle policejní mluvčí Markéty Johnové byla událost hlášena před 10.30. Kolem 11.40 letadlo ještě nedosedlo. Letadlo bylo déle ve vzduchu, aby vyčerpalo palivo.

V pohotovosti byli také záchranáři. „Máme tam tři pozemní posádky a pražskou leteckou a čekáme,“ řekla před přistáním mluvčí krajské záchranné služby Petra Effenbergerová.

Případ podle Johnové převezmou odborníci na letecké nehody, policisté se jím dál zabývat nebudou. Byli jsme na místě, ale tím, že to bylo nahlášené dopředu, že to je technická závada a nikomu se nic nestalo, tak to pro nás končí, dodala mluvčí.

ČTK, ah Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme